Haber

Kocaeli Derince Limanı patlama anı (VİDEO)

Kocaeli Derince Limanı patlama anı videosu! Kocaeli Derince’deki patlama görüntüsü merak ediliyor. Bugün saat 14.40 sıralarında Kocaeli’nin Derince Limanı mevkiinde şiddetli bir patlama meydana geldi. Toprak Mahsulleri Ofisi’nin deposunda meydana geldiği öğrenilen patlama Gölcük’te de hissedildi. Kocaeli Derince patlama anı videosu gündem oldu. İşte haberimizde Kocaeli Derince Limanı’nın patlama anı…

KOCAELİ DERİNCE LİMAN PATLAMASI

Kocaeli Derince Limanı’ndaki Toprak Mahsulleri Ofisi deposunda patlama meydana geldi. Patlamanın ardından dumanların yükseldiği bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi. Kentin büyük bölümünde hissedilen patlamada 2’si ağır 10 kişi yaralandı. Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, “Patlamanın buğday transferi sırasında toz sıkışmasından kaynaklandığını değerlendiriyoruz.”

2 YARALININ DURUMU CİDDİ

Kentin büyük bir bölümünde hissedilen patlamanın ardından olay yerine ambulanslar geldi. Patlamada 2’si ağır 10 kişinin de yaralandığı öğrenildi.

“YANGIN YOK, PATLAMA KÖPÜKTEN OLDU”

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün olay yerinde yaptığı açıklamada, ekiplerin çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek, “Şu anda yaralıları tespit edip hastaneye sevk etmekle meşgulüz. Soruşturmalar yapılıyor, net bir bilgimiz yok. ancak 3-4 yaralı arkadaşımızı hastaneye sevk ettik.Ekiplerimizle olayın takipçisiyiz.” Patlamanın tahıl ambarında meydana geldiğini belirten Aygün, “Tabii ki teknik bir olay, açıklamasını bizim açıklamamız, bilmemiz mümkün değil. İnceledikten sonra arkadaşlara bilgi verilecektir. Yangın çıkmadı, orada yangın çıkmadı.” sıkıştırmadan kaynaklanan bir patlamaydı ama şiddetli bir patlamaydı belediyede oturduğum yerden bile hissettim bunu umarım ölüm olmamıştır. dedi.

VALİ YAVUZ: YENİ BİR PATLAMA PROJESİ YAPMIYORUZ

Son durumla ilgili açıklama yapan Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, “10 yaralımız var. Enkaz altında kimse yok, kontroller yapıldı. Konuyla ilgili uzmanlarla yaptığımız görüşmede buğday patlaması meydana geldi. Toz sıkışması Yeni bir patlama öngörmüyoruz.”

Alakalı haberler

haber-marmara.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu