Haber

mengene; Organize Gücümüzle Sorunları Çözeriz

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi, haftalık ilçe ziyaretleri kapsamında Pamukova’da eğitim çalışanları ile toplantıya gelerek, eğitim ve gündem istişarelerinde bulundu.

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen; Eğitim Bir Sen Sakarya Şube Müdürlüğü olarak bu hafta Pamukova’daki okullarımızı ziyaret ettik. Eğitim kadromuzla bir araya geldik, sohbet ettik. Sanki eğitim emekçileri olarak sorunlarımızı, yapılması gerekenleri, talepleri not almışız gibi konuştu.

Samimi ve samimi bir atmosferde gerçekleşen sohbet için tüm çalışma arkadaşlarımıza, eğitim kadromuza, Pamukova İlçe Muhtarı Murat Öz’e ve ilçe teşkilatımıza teşekkür eden Mengen; Terfilerle ilgili bilgi kirliliğini, meslek hukukunun güzelleştirilmesi için çaba sarf ettiklerini ve edeceklerini, vergi diliminin yüzde 15 olarak sabitlenmesi gerektiğini, meslek basamaklarının tepkiler dikkate alınarak yeniden düzenlenmesi gerektiğini netleştirdiler. eğitimde, ulaşımda, öğrenci hizmetlerinde şiddetin önlenmesi ve öğretmenlere dayatılan angaryadır. Yeni konu ve konularda açıklamalarda bulunduğunu söyledi.

mengene; Personel sendikacılığında olduğu gibi memur sendikacılığında da yetkili olmanın bir adabı vardır ama personel sendikacılığında olduğu gibi memurun hukukunu koruyan bir karar yoktur. Ancak emeğin patentlenmesi gerekir. Tüm sorunlarımızı çözmek için çok çalışıyoruz. “Emek Mücadelemizle 802 Başarı” kitabımızla arayı kayıt altına alırken, her gün yeni kazanımlar için mücadele ediyoruz. Uğraştığımız her sorunu çözdük diyemeyiz ama çözdüğümüz sorunların hepsi uğraştığımız sorunlardır. Organize gücümüzle sorunları çözeriz. Bu nedenle örgütlü gücümüzü daha da büyütmeye devam edeceğiz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu